עוסק זעיר

פרטים אודות עוסק זעיר

עוסק זעיר הוא עוסק הפטור מתשלום מע"מ. עוסק זעיר הוא עוסק שהסכום הכולל של הכנסותיו השנתיות הצפויות נמוכות מהסכום שנקבע על פי החוק. הסכום משתנה משנה לשנה, ונכון לשנת 2016 הסכום עומד על 99,006 ש"ח. בעלי מקצוע השייכים לסיווגים שונים, כמו ברשימה להלן, חייבים להירשם כעוסק מורשה, ללא קשר לגובה הכנסותיהם, וביניהם:

  • בעלי המקצועות החופשיים, כמו: אדריכלים, טכנאים, יועצים שונים, חוקרים פרטיים, סוכנים ועורכי דין.
  • רופאים ומטפלים
  • בעלי בתי ספר לנהיגה, בעלי גני ילדים ובתי ספר
  • סוחרי ומתווכי נדלן ורכב

האם כדאי לי להירשם כעוסק זעיר?

במידה ויש צורך להשקיע בעסק שלכם, אם מבחינת ציוד יקר, שכר דירה, או הוצאות יקרות אחרות, כדאי לכם להירשם כעוסק מורשה. הסיבה נעוצה בכך שעוסק פטור לא יכול להגיש קבלות על ההוצאות שלו, ובכך לא יוכל לקבל החזר על מע"מ. בניגוד לכך, לעסק שלא דורש הוצאות, כדאי להירשם כעוסק פטור, כך שההכנסות שלו, כולל מע"מ, יישארו שלו. במידה ונרשמתם כעוסק פטור, תוכלו לעבור לעוסק מורשה ולאחר מכן לקבל החזר על המע"מ על ההוצאות שלכם, במידה והעסק עוד לא פועל. על מנת להחליט באיזו דרך כדאי לכם לפעול, התייעצו עם רואה החשבון עמית מהלל, שיסלול לכם ולעסק שלכם את הדרך הנכונה לעסק משגשג.

ניהול נכון

גם עוסק פטור ממע"מ צריך לשמור תיעוד של הכנסותיו והוצאותיו. עוסק פטור יכול לנהל בעצמו את רישום ההכנסות וההוצאות שלו, על ידי פנקס קבלות, או לשמור את התיעוד במחשב שלו, או בכל דרך הנוחה לכם. בנוסף, עוסק פטור לא חייב לפתוח חשבון בנק נוסף לעסק שלו, כך שחשבון הבנק הפרטי שלכם יכול להיות גם החשבון של העסק שלכם. יחד עם זאת, עוסק פטור צריך להגיש למס הכנסה דו"ח שנתי, וכן, דו"ח נוסף למע"מ. בנוסף, על העוסק הפטור להירשם במס הכנסה וביטוח לאומי. את כל זה, עמית מהלל יכול לעשות עבורכם ואיתכם, באופן פשוט, שיחסוך לכם התעסקות מיותרת, וכך, תוכלו להיות בטוחים שכל הדוחות הוגשו, שכל הרישומים נעשו, ותוכלו לקבל את מירב ההטבות המגיעות לכם.